شرکت خدماتی سرویس کارا

سرویس کارا

امداد تاسیسات کارا
24 ساعته هر روز هفته

تاسیسات کارا

شماره های 24 ساعته ما
021-91302014
0919-1946837

راهنمای سرویس کولر گازی

سرویس کولر گازی – تعمیر کولر گازی

با وجود این که اول فصل بهار است اما هوا رو به گرما رفته و یکی از بحث‌های داغ خاین روزها بحث کولرها است و انواع و اقسام جستجوها در اینترنت مربوط به نصب، سرویس و یا تعمیر کولرهای آبی یا گازی در مناطق مختلف تهران است. ما نیز در شرکت سرویس کارا لازم دانستیم نکاتی پیرامون کولرهای گازی، نصب کولر گازی، نصب اسپیلت و سرویس کولر گازی و اسپلیت قبل از استفاده از آن بیان کنیم.

سرویس کولر گازی - تعمیر کولر گازی
سرویس کولر گازی – تعمیر کولر گازی

چند سالی است کولرهای منازل به یکی از سوژه های خنده و جوک ساختن تبدیل شده و انواع و اقسام شوخی‌ها را در شبکه‌های اجتماعی از آن خود کرده است. این که پدر خانواده به عنوان سردمدار منزل، کنترل روشن و خاموش کردن کولر را در دست دارد. اما جدای از جنبه شوخی و خنده، کولرها یکی از ضروریات هر خانه‌ای در فصل گرما است و لزوم آشنایی با عملکرد آن بر کسی پوشیده نیست.

سال‌ها است برای رهایی از گرمای طاقت فرسا و رو به افزایش زمین، از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنیم و حدود صد سالی است که کولرها وارد منازل مردم شده است. کولرهای آبی و گازی، انواع اسپیلت‌ها، انواعی از کولرها هستند که ما مورد استفاده قرار می‌دهیم تا در فصل تابستان از خنکای لذت‌بخش آن و فرار از جهنم بیرون استفاده کنیم.

یکی از انواع کولرها همان طور که گفته شد کولر گازی است که در انواع برندها و مدل‌ها ساخته می‌شوند و روز به روز نیز در کیفیت‌ها، نوع و شکل‌های مختلف تغییر می‌یابند.

تعمیر کولر گازی

ویژگی‌های یک کولر گازی خوب

به طور کلی با گرم شدن کره زمین، خرید و استفاده از وسایل برودتی حتی در نقاطی که زمستان‌های سرد دارند نیز رو به افزایش است. باید گفت تاسیسات برودتی سهم زیادی از کل مصرف برق بخش خانگی را به خود اختصاص داده‌اند. این سهم در شرایط آب و هوایی متفاوت و با توجه به نوع وسیله مورد استفاده متغیر است. نحوه کارکرد انواع کولرها با توجه به آبی و گازی بودن نیز متفاوت است.

در بین انواع کولرها، کولرهای گازی از جایگاه خاصی برخوردارند، چرا که به سرعت از گرمای محیط کاسته و آن را خنک می‌کنند. برای خرید یک کولر مناسب باید به فاکتورهایی توجه کنید تا در نهایت به بهترین نحو خرید خود را انجام داده باشید.

یک سری مواردی که شما باید در هنگام خرید کولر گازی به آن توجه کنید عبارتند از:

  • متراژ منزل یا محل کار
  • تعداد افراد ساکن و استفاده کننده از کولر گازی
  • کاربری مکان
  • ساعات استفاده از کولر
  • تعداد پنجره‌ها
نکاتی نیز وجود دارد که فروشندگان هنگام خرید کالا به شما خواهند گفت، اما سعی کنید در هنگام خرید کولر، حتما به موارد اشاره شده دقت کنید.
سرویس کولر گازی - تعمیر کولر گازی
سرویس کولر گازی – تعمیر کولر گازی

راهنمای نصب کولر گازی و اسپلیت

یکی از اصلی‌ترین موارد بعد از انتخاب و خرید یک کولر، بحث نصب و راه‌اندازی آن است. رعایت اصول و نکاتی که اگر به آن‌ها توجه نداشته باشید، هم کولر بازده خوبی نخواهد داشت، هم دچار خرابی و مشکل شده و شما را به دردسر می‌اندازد و هم خطرناک است.

برخی از انواع کولر گازی، نظیر کولر گازی پرتابل و کولر گازی ایستاده نیاز به نصب چندانی ندارد، اما انواع کولر گازی پنجره‌ای و به ویژه اسپیلت نیازمند نصب و راه‌اندازی دقیق است.

سخت ترین نصب مربوط به اسپیلت است، چرا که اسپیلت دارای دو واحد داخلی و خارجی است و لزوم دقت در نصب را می‌طلبد. ولی به طور کلی توصیه می‌کنیم برای نصب انواع کولر گازی از نصاب ماهر کمک بگیرید و کار را به کاردان بسپارید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

لزوم سرویس کولر گازی و اسپلیت پیش از استفاده مداوم سالانه

اما تنها خرید کولر گازی، نصب و راه‌اندازی آن کافی نیست. شما باید بدانید کولرها نیز مانند سایر وسایل منزل به سرویس احتیاج دارند. بنابراین با آمدن فصل گرما نسبت به سرویس کولرهای گازی منزلتان اقدام کنید تا دچار مشکل خرابی کولر نشوید.

برای سرویس کولرهای گازی اگر کولر شما همچنان از خدمات پس از فروش رایگان و سرویس برخوردار است از آن استقاده کنید در غیر این صورت می‌توانید سفارش سرویس خود را در ‌سایت یا اپلیکیشن خدمات منزل هوم سرویز ثبت کنید.

نکاتی پیرامون سرویس کولر گازی و اسپلیت در منزل

کویل‌های کولر گازی در واقع وظیفه خنک کردن و تهویه هوا را بر عهده دارند، از این رو مهم‌ترین قسمت در سرویس کولر گازی و اسپلیت، شستن و تمیز کردن فین‌ها یا کویل‌های کولرهای گازی است اما در کنار استفاده از خدمات شرکت‌های خدماتی، شما می‌توانید با رعایت نکاتی هر چند کوچک و ساده خودتان نسبت به سرویس کولر گازی و اسپلیت منزلتان اقدام کنید. با ما در هوم سرویز با آموزش نکاتی پیرامون سرویس کولر گازی و اسپلیت همراه باشید.

سرویس کولر گازی - تعمیر کولر گازی
سرویس کولر گازی – تعمیر کولر گازی

اول ایمنی

برای این که خطری شما را تهدید نکند، در مرحله اول برق کولر گازی و اسپلیت را قطع کنید.

باز کردن قاب جلویی پنل

شما در این مرحله باید قاب جلویی پنل را بازکرده و فیلترهای آن را درآورید و با استفاده از فشار آب، آن را تمیز بشویید تا هر گونه خاک و گرد و غباری از روی آن شسته شود.

شست‌و‌شوی پنل داخلی

کویل‌های کولر گازی در واقع وظیفه خنک کردن و تهویه هوا را بر عهده دارند، از این رو مهم ‌ترین قسمت در سرویس کولر گازی و اسپلیت، شستن و تمیز کردن فینها یا کویل‌های کولرهای گازی است. شما می‌توانید به ‌وسیله یک ساعت قبل از تمیز کردن کویل‌ها، از یک مایع گاز پاک‌ کن استفاده کرده و روی کویل ‌ها بپاشید تا کف کند و بعد از یک ساعت که چربی‌ها خوب خیس شد، با یک شیشه‌ شوی به عنوان آب ‌پاش، کویل‌ها را کاملا خیس کرده و با یک برس نرم یا مسواک، پرزها و گرد و خاک را از روی آن تمیز کنید.

سرویس کولر گازی - تعمیر کولر گازی
سرویس کولر گازی – تعمیر کولر گازی

اما باید بدانید سرویس کولر گازی و اسپلیت، تعمیر و یا نصب کولرها، یک وظیفه تخصصی است و بهتر است برای این امور از متخصص آن بهره بگیرید. شما می‌توانید هر گونه تعمیرات جزیی و کلی در زمینه کولرهای منازلتان را از هوم سرویز بخواهید. همچنین می‌توانید مطلب مربوط به کولرهای آبی را نیز در سرویس کارا دنبال کنید.

هزینه سرویس کولر گازی و اسپلیت را از هوم سرویز بخواهید.

هوم سرویز سامانه هوشمند درخواست خدمات می باشد. شما می توانید از طریق اپلیکیشن یا سایت هوم درخواست سرویس کولر گازی خود را هر جای تهران که هستید ثبت کنید. تا نزدیکترین همیار سرویس کارا به سرویس شما تخصیص داده شود. بعد از تخصیص سرویس، همیار بلافاصله با شما تماس گرفته و جزییات دقیق تر سرویس را دریافت می کند و پس از آن در زمان مقرر جهت انجام سرویس در محل آدرس شما حضور می یابد.

سرویس کارا
سرویس کارا

متخصصین سرویس کارا با تلاش و پشتکار فراوان در نظر دارند تا بستری فراهم نمایند که در آن مشتریان عزیز بتوانند با قیمت و تعرفه های مناسب و کاملا بصرفه به معضلات و مشکلات مربوط به نصب ،اجرا، تعمیر و نگهداری تاسیسات مکانیکی در منزل و محل کار در کمترین زمان و با تجربه متخصصین، مشکلات را به نحوه احسنت برطرف نمایند.

برخی از برندهای نام آشنای ما

خدماتی که گروه سرویس کارا انجام می دهد شامل:

اجرای لوله کشی آب ساختمان – بازسازی و تعمیرات لوله کشی آب – لوله کشی فاضلاب و تعمیر – نصب پمپ آب خانگی و آپارتمانی – تعمیر و سرویس پمپ آب خانگی – لوله کشی و نصب منبع آب در پشت بام – نصب و راه اندازی کولر آبی – سرویس و تعمیر کولر آبی – نصب و تعمیر توالت فرنگی – اجرای گرمایش از کف – سرویس و تعمیر پکیج – سرویس و تعمیر کولر گازی – جابجایی و نصب مجدد کولرگازی – اجرای موتورخانه – تعمیر و نگهداری موتورخانه – نصب رادیاتور شوفاژ و حوله خشک کن – نصب و تعویض وان حمام – نصب، جابجایی و تعویض حمام داخل اتاق خواب – نصب و تعویض وان جکوزی آپارتمانی – نصب کابین جکوزی، سونا آپارتمانی و …

کلیه اطلاعات منتشر شده در این سایت انحصاری  ویژه سرویس کارا بوده و کپی برداری از آن به هر نحوه پیگرد قانونی دارد.
طراحی و ساخته شده توسط شرکت نرم افزاری راهکارک

تماس با ما