مزایای شوفاژ دیواری

سرویس کارا

امداد تاسیسات کارا
24 ساعته هر روز هفته

تاسیسات کارا

شماره های 24 ساعته ما
021-91302014
0919-1946837

هر آنچه باید در مورد پکیج های دیواری بدانید

مزایای شوفاژ دیواری

مزایای شوفاژ دیواری

هر آنچه باید در مورد پکیج های دیواری بدانید

 1. استقلال واحدهای مسکونی از یکدیگر
 2. عدم نیاز به احداث موتور خانه ی مرکزی
 3. امکان کنترل سیستم در داخل ساختمان

معایب دستگاه

 • وجود سیستم حرارتی در داخل محل زندگی
 • اشغال فضایی معادل یک کابینت از حجم آشبز خانه است
مزایای شوفاژ دیواری
مزایای شوفاژ دیواری

نحوه ی عملکرد زمستانی:

این دستگاه در فصل زمستان آبگرم مدار گرم کننده را تامین می کند. وقتی شیر آبگرم مصرفی باز شود با عبور جریان آب از سنسور فشار میکروسوِئیچ این سنسور فعال شده با ارسال فرمان به شیر سه طرفه ی برقی از طریق برد کنترل الکترونیک مدار رادیاتور ها موقتا قطع شده آب مدار گرم کننده به مبدل حرارتی ثانویه پوسته لوله هدایت می شود.

مزایای شوفاژ دیواری

به این ترتیب آبگرم مصرفی به صورت فوری تامین می گردد.

بلافاصله پس از بسته شدن شیر آبگرم مصرفی شیر سه طرفه ی برقی به طور خودکار آبگرم مدار گرم کننده را به مدار رادیاتور هدایت می کند.

نحوه ی عملکرد تابستانی

در این حالت دستگاه تن ها در زمان نیاز به تامین آبگرم مصرفی به صورت خودکار روشن می شود.

هنگامی که مصرف کننده یکی از شیرهای آبگرم را باز می کند فرمان روشن شدن مشعل از طریق میکروسوئیچ سنسور فشار و برد کنترل الکترونیک صادر شده است. آبگرم مصرفی با بهره گیری از مبدل حرارتی ثانویه پوسته و لوله به صورت فوری تامین می شود با بسته شدن آبگرم مصرفی بلافاصله دستگاه خاموش خواهد شد.

اجزای تشکیل دهنده ی پکیچ شوفاژ دیواری

شیر کنترل گاز – مشعل – کلاهک تعدیل پمپ مدار گرم کننده – مبدل های حرارتی – مخزن کویل دار – منبع انبساط بسته – شیر اطمینان – شیر هواگیری خودکار – برد کنترل الکترونیک – شیر سه راهی موتوری – کلید ایمنی حرارتی – سنسور فشار – پتانسیومتر و اکوستات است.

شیر کنترل گاز

این وسیله از مهم ترین قطعات پکیچ است. مرکب از دو شیر مغناطیسی برای ایمنی و قطع و وصل ویک رگولاتور تنظیم فشار گاز است. عملکرد شیر کنترل گاز شامل موارد زیر است:

 • قطع و وصل جریان گاز بر اساس فرمان پتانسیومتریا اکوستات انتخاب دما توسط شیر برقی.
 • قطع جریان گاز در هنگام خاموش شدن پیلوت از طریق فرمان ترموکوپل توسط شیر مغناطیسی ایمنی مرتبط با آن
 • قطع جریان گاز در اثر فرمان کلید ایمنی حرارتی به هنگام افزایش بیش از حد دمای اب .
 • تنظیم فشار گاز ورودی به کمک رگولاتور گاز

فلوسوئیچ

در قسمت ورودی آب سرد مصرفی شوفاژ قرار دارد این وسیله برای کنترل جریان طراحی شده و از جنس تفلون می باشد که در بالای آن یک آهن ربا قرار دارد و همچنین یک بخش الکتریکی در قسمت بالای فلوسوئیچ قرار دارد و ارتباط بین کنتاک های رله باز می شود.

هنگامی که یکی از شیرهای آبگرم باز شده و آب جریان می یابد و شناور به سمت بالا حرکت کرده و در اثر نیروی مغناطیسی آهنربای بالای شناور کنتاک های رله باید به یکدیگر چسبانده و جریان الکتریکی را به برد برقرار می کنند.

برای جلوگیری مواد زائد و ناخالصی ها به مدار آبگرم مصرفی یک فیلتر در ورودی آب سرد فلوسوئیچ قرار داده شده است.

مشعل شوفاژ دیواری

اغلب مشعل دستگاهای گاز سوز خانگی و پکیچ از نوع اتمسفریک است زیرا از صدای کمتری بر خوردار هستند. به علاوه دارای کیفیت مناسب و کارایی بالایی نیز می باشند با توجه به ظرفیت محدود شوفاژ دیواری در آن ها از این مشعل ها استفاده می شود.

مزایای شوفاژ دیواری
مزایای شوفاژ دیواری

شیر سه راهی موتوری

این وسیله معمولا در دستگاه های پکییچ گازی بدون مخزن آبگرم نصب می شود و امکان استفاده از مبدل حرارتی ثانویه را برای تهیه ی آب گرم مصرفی به صورت لحظه ای فراهم می کند.

این قطعه با دریافت فرمان از برد کنترل الکترونیک جریان آب مدار گرم کننده را از مسیر رادیاتورها قطع و به مسیر پوسته ی مبدل حرارتی ثانویه که از نوع پوسته و لوله می باشد برای تهیه ی آبگرم مصرفی هدایت می کند.

با بسته شدن آبگرم مصرفی شیر سه راهی موتوری مجددا آب مدار گرم کننده را به رادیاتور هدایت می کند.

برد کنترل الکترونیک

وظیفه ی برد کنترل دریافت پیام ارسالی از سنسور فشار وپتانسیومتر واکوستات و ارسال فرمان های لازم برای عملکرد به موقع شیر کنترل گاز و شیر سه راهی موتوری و پمپ مدار گرم کننده است.

برد های الکترونیکی به دو دسته تقسیم می شوند

 • برد کنترل جرقه زن

در داخل جعبه ی محفظه ی برد قرار گرفته و بر روی برد اصلی کنترل شوفاژ مونتاژ می گردد و وظیفه ی آن عمل جرقه زنی و همچنین کنترل شعله می باشد برد به یک ترانس جرقه زن ولتاژ بالا که بر روی براکت تحتانی پشتی قرار گرفته برای دادن عمل جرقه زنی متصل می گردد.

 • برد کنترل اصلی
صفحه ی کنترل و در داخل محفظه ای که به همین منظور طراحی شده (جعبه ی محفظه ی برد) قرار می گیرد این برد کنترل با همه ی قطعات الکترونیکی و الکتریکی شوفاژ برای کنترل شوفاژ برای کنترل عملکرد های مختلف دستگاه در ارتباط است. مزایای شوفاژ دیواری

کلید ایمنی حداقل فشار آب

بر روی سمت راست بدنه ی پمپ قرار داده شده است و یک وسیله ی کنترل و ایمنی برای وجود آب در سیستم مدار گرمایش شوفاژ می باشد که در صورت وجود نشتی در سیستم و یا پر نشدن سیستم مدار گرمایش به اندازه ی کافی و عدم وجود فشار مناسب برای عملکرد شوفاژ دستگاه را قفل نماید و اجازه ی عملکرد به اجزای شوفاژ را نمی دهد اگر فشار آب بیش از ۴۵% صدم بار گردد کلید وصل و اگر کمتر گردد کلید قطع می گردد.

سنسور حرارتی (کنترل دما)

در مدار گرمایش بر روی خروجی مبدل حرارتی و در روی مبدل حرارتی و در مدار آبگرم مصرفی و بر روی لوله خروجی آب گرم مصرفی قرار دارد

وظیفه ی سنسور فشار

از این وسیله به منظور تشخیص زمان بهره برداری از آب گرم م مصرفی استفاده می شود، تغییر فشار در دو طرف دیافراگم

پتانسیومتر (اکوستات)

برای تنظیم و کنترل درجه ی حرارت آب در مدار گرم کننده از اکوستات استفاده می شود.

مزایای شوفاژ دیواری
مزایای شوفاژ دیواری

کلید ایمنی حرارت (کلید حرارتی محدود کننده ی دما)

کلید ایمنی حرارتی در بخش فوقانی مبدل پره لوله ی دستگاه نصب گردیده است در صورتی که درجه ی حرارت آب مدار گرم کننده به هر دلیل از ۱۱۰ درجه ی سانتیگراد بیشتر شود این کلید فعال می شود، و با قطع جریان اصلی گاز دستگاه را خاموش می نماید لازم به ذکر است که در این حالت با گذشت حدالقل ۱۵ دقیقه می توان دستگاه را روشن کرد.

مبدل حرارتی شوفاژ دیواری

در کلیه مدل های آب گرم مدار گرم کننده توسط مبدل حرارتی اولیه مسی با پوشش رنگ آلومینیوم  “سیلیکون از نوع پره” لوله تامین می شود. در پکیچ دیواری از مبدل حرارتی ثانویه مسی از نوع پوسته و لوله استفاده می شود.

پمپ جریان مدار گرم کننده

وظیفه ی پمپ به گردش در آوردن آب در مدار گرم کننده است یعنی کار این پمپ فرستادن آب از دستگاه مولد گرما به رادیاتور و اتصالات آن ها است و در قسمت برگشت مدار گرمایش قرار دارد.

وضعیت پمپ در حالت زمستانی روشن است به طوری که در این وضعیت وظیفه ی گردش آب در داخل گرمایش را بر عهده دارد. وضعیت پمپ در حالت تابستانی به صورت خودکار است. جنس بدنه پمپ سیر کولاتور از جنس مواد کامپوزیت است.

مزایای شوفاژ دیواری

مخزن انبساط

وظیفه ی مخزن انبساط خنثی کردن تغییر حجم و فشار افزایش یافته آب بر اثر حرارت در مدار گرمایش می باشد. مورد استفاده در این شوفاژ ها ۸ لیتر و برای یک سیستم که حجم آبگیری آن حدود ۱۰۰ لیتر است مناسب است. مخزن انبساط پکیچ شوفاژ دیواری از نوع بسته ی دیافراگمی است.

شرایط و محل نصب

ظرفیت حرارتی شوفاژ های دیواری و زمینی با قدرتی از ۲۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت ساخته می شوند.

آن ها را مناسب برای واحد های مسکونی از ۶۰ تا ۱۸۰ متر مربع با ظرفیت های ۲۰ تا ۳۰ هزار کیلو کالری بر ساعت در نظر می گیرند. در محل هایی که ارتفاع از سطح دریا بیشتر باشد.

به ازء هر ۶۰۰ متر ارتفاع اضافی ۳۰ % از ظرفیت حرارتی ناشی از احتراق کاسته می شود و در نتیجه کلیه ی دستگاه های احتراقی دارای ظرفیت خروجی کمتری خواهند بود.

محلی که برای نصب شوفاژ دیواری انتخاب می شود.

 • بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا نباشد.
 • حدالقل فاصله ی عمودی ۴۰ سانتیمتر.
 • حدالقل فاصله ی دستگاه از دیوار مقابل یک متر باشد.
 • حدالقل فاصله از دیوار یا کابینت مجاور از طرفین ۱۵ ساتی متر باشد.
 • حدالقل فاصله از کف ۱۲۰ سانتی متر باشد.

راهنمای نصب

توصیه می شود قبل از نصب دستگاه طبق راهنمایی های متخصصان شرکت شستشو داده شود (به علت گرد و غبار)

دستگاه برای مصرف گاز طبیعی با فشار ۱۸۷ میلی متر ستون آب مناسب است.

برای تخلیه ی گازهای حاصل از احتراق قطر دودکش باید ۱۵ سانتی متر و طول قسمت عمودی دودکش حدالقل ۲۵ سانتیمتر باشد.

هر آنچه باید در مورد پکیج های دیواری بدانید

سرویس کارا
سرویس کارا

متخصصین سرویس کارا با تلاش و پشتکار فراوان در نظر دارند تا بستری فراهم نمایند که در آن مشتریان عزیز بتوانند با قیمت و تعرفه های مناسب و کاملا بصرفه به معضلات و مشکلات مربوط به نصب ،اجرا، تعمیر و نگهداری تاسیسات مکانیکی در منزل و محل کار در کمترین زمان و با تجربه متخصصین، مشکلات را به نحوه احسنت برطرف نمایند.

برخی از برندهای نام آشنای ما

خدماتی که گروه سرویس کارا انجام می دهد شامل:

اجرای لوله کشی آب ساختمان – بازسازی و تعمیرات لوله کشی آب – لوله کشی فاضلاب و تعمیر – نصب پمپ آب خانگی و آپارتمانی – تعمیر و سرویس پمپ آب خانگی – لوله کشی و نصب منبع آب در پشت بام – نصب و راه اندازی کولر آبی – سرویس و تعمیر کولر آبی – نصب و تعمیر توالت فرنگی – اجرای گرمایش از کف – سرویس و تعمیر پکیج – سرویس و تعمیر کولر گازی – جابجایی و نصب مجدد کولرگازی – اجرای موتورخانه – تعمیر و نگهداری موتورخانه – نصب رادیاتور شوفاژ و حوله خشک کن – نصب و تعویض وان حمام – نصب، جابجایی و تعویض حمام داخل اتاق خواب – نصب و تعویض وان جکوزی آپارتمانی – نصب کابین جکوزی، سونا آپارتمانی و …

کلیه اطلاعات منتشر شده در این سایت انحصاری  ویژه سرویس کارا بوده و کپی برداری از آن به هر نحوه پیگرد قانونی دارد.
طراحی و ساخته شده توسط شرکت نرم افزاری راهکارک

تماس با ما