نصب، سرویس و تعمیر بخاری

سرویس کارا

امداد تاسیسات کارا
24 ساعته هر روز هفته

تاسیسات کارا

شماره های 24 ساعته ما
021-91302014
0919-1946837

نصب، سرویس و تعمیر بخاری

سرویس و تعمیر بخاری

در روزهای سرد سال اگر از بخاری گازی استفاده می‌کنید، زودتر به فکر نصب، سرویس و تعمیر بخاری باشید.

یک تعمیرکار بخاری گازی، تعمیر انواع بخاری گازی از جمله نصب بخ

 

اری و سرویس بخاری انواع مدل ‌ها، تعمیر بخاری گازی نیک کالا، تعمیر بخاری گازی ارج و… را می‌تواند انجام دهد.

قیمت تعمیر بخاری گازی در مقایسه با تعویض و نصب بخاری جدید، بسیار کمتر است.

پس اگر مشکل جدی برای بخاری وجود ندارد و مطمئن هستید که قابل تعمیر است، می‌توانید نصب، تعمیر و سرویس بخاری را به دست بهترین متخصصان بسپارید.

سرویس و تعمیر بخاری
سرویس و تعمیر بخاری

خدمات نصب، سرویس و تعمیر بخاری

تعمیر بخاری گازی و برقی (تعمیر فندک بخاری گازی، تعمیر شمعک بخاری، تعمیر ترموکوپل بخاری و…) نصب بخاری گازی (نصب بخاری، جا به جایی بخاری گازی و برقی) سرویس بخاری گازی و برقی (تعویض شیشه بخاری، تست نشت گاز و…) سرویس بخاری گازی و عیب یابی آن فرقی نمی‌کند که به سرویس بخاری نیاز دارید یا تعمیر آن. وقتی از تعمیرکار می‌خواهید بخاری شما را عیب یابی کند، تمام اجزای بخاری را بررسی می‌کند.

پس هنگامی‌که می‌خواهید سفارش خود را ثبت کنید، اگر هر یک از نشانه‌ های زیر را مشاهده کردید در بخش توضیحات سفارش بنویسید.

1. پس از روشن کردن بخاری بوی گاز‌های حاصل از احتراق به مشام می‌رسد.

علت اول: مجرای دودکش مسدود شده است. مسیر دودکش را کنترل و شی مسدود کننده را بر طرف نمایید.

علت دوم: قطر دودکش ساختمان کمتر از قطر دودکش بخاری است. از دودکش با قطر مناسب استفاده کنید.

علت سوم: دودکش بدون کلاهک می‌باشد. برای جلوگیری از وارد شدن گازهای حاصل از احتراق به داخل بخاری در اثر وزش باد از کلاهک مناسب استفاده نمایید.

2. پس از روشن کردن بخاری بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: نشت گاز از اتصالات لوله ‌های رابط بین شیر کنترل و مشعل یا پیلوت. به ندرت اتفاق می‌افتد که اتصالات لوله‌های متصل به شیر کنترل شل بوده و باعث نشتی گاز گردد. این قسمت را با کف صابون آزمایش و رفع عیب نمایید.

3. با چرخاندن دکمه فرمان از حالت پیلوت به شعله اصلی مشعل روشن نشده و گاز زیادی به اطراف پراکنده می‌شود.

علت اول: انسداد مجرای ورودی مشعل توسط شی خارجی. قبل از هر اقدامی ابتدا شیر اصلی را ببندید و مجرای ورودی مشعل را بازرسی کنید. در صورتی‌که چیزی درون آن بود خارج نمایید.

علت دوم: انحراف نازل (ژیگلور) گاز از جای خود. در صورتی‌که نازل گاز در اثر ضربه و یا شل‌ شدن پیچ‌های آن از جای خود منحرف شده باشد، گاز به داخل مشعل تزریق نمی‌شود.

سرویس و تعمیر بخاری

4. از بخاری روشن و در حال کار بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: خاموشی یکی از شعله‌ های پیلوت. در صورت تنظیم نبودن شعله پیلوت احتمال خاموشی یکی از شعله ‌ها هست. این امر باعث نشتی گاز می‌شود. طول و اندازه شعله پیلوت را تنظیم نمایید. برای این کار پیچ پشت پیلوت را باز نموده، با پیچ گوشتی پیچ تنظیم شعله پیلوت را در حالی‌که شعله آن را مشاهده می‌کنید، تنظیم کنید.

5. بخاری شعله مناسبی ندارد و بوی گاز خام استشمام می‌شود.

علت: انسداد سوراخ ‌های مشعل. کثیفی بیش از حد مشعل و انسداد سوراخ ‌های آن جلوی عبور مخلوط هوا و گاز را گرفته عیب مذکور رخ می‌دهد. مشعل را از جای خود خارج نموده با برس و یا با فشار باد آن را تمیز نمایید.

6. گاهی اوقات بخاری خود به خود خاموش می‌شود.

علت: تنظیم نبودن شعله‌های شمعک و عدم گرم شدن ترموکوپل. در صورتی که سر ترموکوپل درست در شعله شمعک قرار نگرفته باشد الکتریسته تولید شده توسط آن به حدی نیست که بتواند هسته بوبین را در حالت جذب نگه دارد. بنابراین فنر بوبین هسته را به بیرون رانده و مسیر گاز را مسدود می‌کند. محل قرار گرفتن ترموکوپل را بازرسی و رفع عیب کنید.

سرویس و تعمیر بخاری
سرویس و تعمیر بخاری

7. در هنگام روشن کردن بخاری با رها کردن دکمه فرمان به منظور روشن ماندن شمعک گاز، قطع و شمعک خاموش می‌شود.

علت: خرابی ترموکوپل. ترموکوپل را مطابق آنچه در مبحث ترموکوپل از فهرست لوازم گازسوز گفته شد آزمایش کنید و در صورت معیوب بودن آن را تعویض نمایید

8. هنگام روشن کردن بخاری با رها کردن دکمه فرمان به منظور روشن ماندن شمعک گاز قطع و شمعک خاموش می‌شود.

علت: خرابی بوبین. در صورتی‌که ترموکوپل سالم باشد، عیب از بوبین است. مطابق آن‌چه در مبحث ترموکوپل و بوبین از فهرست لوازم گازسوز گفته شده، بوبین را آزمایش کنید، و در صورت معیوب بودن، آن را تعویض نمایید.

9. با وجود فشار گاز مناسب در شبکه لوله کشی، شعله پیلوت کوتاه است و تنظیم نمی‌شود.

علت: کثیفی بیش از حد فیلتر. کاور شیر کنترل را بردارید. با توجه به شکل گسترده شیر کنترل، فیلتر مربوطه را تعویض نمایید.

سرویس و تعمیر بخاری
سرویس و تعمیر بخاری

10. پس از نصب بخاری و باز کردن شیر اصلی گاز بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: نشت گاز از دو سر شیلنگ یا لوله مسی رابط بین شیر اصلی و شیر کنترل بخاری. با کف صابون محل اتصال شیلنگ یا لوله به شیر اصلی و شیر کنترل بخاری را آزمایش و در صورت نشت گاز محل مورد نظر را رفع عیب نمایید.

11. پس از روشن کردن بخاری بوی گاز خام به مشام می‌رسد.

علت: نشت از قسمت‌های شیر کنترل است. کاور یا قالپاق شیر کنترل را بردارید. با کف صابون سطح شیر کنترل و اطراف پیچ‌های تنظیم ماکزیمم، مینیمم و محور را بپوشانید. دقت کنید که در کدام قسمت حباب تشکیل می‌شود و نشتی دارد. سپس پیچ مربوطه را باز و واشر اورینگی آن را تعویض کنید.

سرویس و تعمیر بخاری
سرویس کارا
سرویس کارا

متخصصین سرویس کارا با تلاش و پشتکار فراوان در نظر دارند تا بستری فراهم نمایند که در آن مشتریان عزیز بتوانند با قیمت و تعرفه های مناسب و کاملا بصرفه به معضلات و مشکلات مربوط به نصب ،اجرا، تعمیر و نگهداری تاسیسات مکانیکی در منزل و محل کار در کمترین زمان و با تجربه متخصصین، مشکلات را به نحوه احسنت برطرف نمایند.

برخی از برندهای نام آشنای ما

خدماتی که گروه سرویس کارا انجام می دهد شامل:

اجرای لوله کشی آب ساختمان – بازسازی و تعمیرات لوله کشی آب – لوله کشی فاضلاب و تعمیر – نصب پمپ آب خانگی و آپارتمانی – تعمیر و سرویس پمپ آب خانگی – لوله کشی و نصب منبع آب در پشت بام – نصب و راه اندازی کولر آبی – سرویس و تعمیر کولر آبی – نصب و تعمیر توالت فرنگی – اجرای گرمایش از کف – سرویس و تعمیر پکیج – سرویس و تعمیر کولر گازی – جابجایی و نصب مجدد کولرگازی – اجرای موتورخانه – تعمیر و نگهداری موتورخانه – نصب رادیاتور شوفاژ و حوله خشک کن – نصب و تعویض وان حمام – نصب، جابجایی و تعویض حمام داخل اتاق خواب – نصب و تعویض وان جکوزی آپارتمانی – نصب کابین جکوزی، سونا آپارتمانی و …

کلیه اطلاعات منتشر شده در این سایت انحصاری  ویژه سرویس کارا بوده و کپی برداری از آن به هر نحوه پیگرد قانونی دارد.
طراحی و ساخته شده توسط شرکت نرم افزاری راهکارک

تماس با ما